Home > Dobry system podstawą w szkoleniu on-line?

Podczas szkolenia on-line korzystamy z jednej z najlepszych platform konferencyjnych – BigBlueButton.

BigBlueButton to platforma, która działa w przeglądarce internetowej. Przeglądarka uruchamia aplikację, nie musisz pobierać wtyczki ani instalować oprogramowania. BigBlueButton zapewnia wysokiej jakości dźwięk, wideo oraz udostępnianie ekranu przy użyciu wbudowanej obsługi przeglądarki internetowej dla bibliotek komunikacji w czasie rzeczywistym (WebRTC).

WebRTC to standard obsługiwany przez wszystkie główne przeglądarki, w tym Chrome, FireFox, Safari i Safari Mobile. Aby uzyskać najlepsze wyniki na komputerach stacjonarnych i laptopach, zalecamy przeglądarkę Chrome lub Firefox.

Chcesz wypróbować działanie aplikacji? Odwiedź wersje demonstracyjną pod adresem https://demo.bigbluebutton.org i załóż darmowe konto. Możesz zaprzyjaźnić się z oprogramowaniem wcześniej aby podczas szkolenia od samego początku sprawnie poruszać się po platformie.

Abyś mógł w pełni i bez problemów technicznych uczestniczyć w zajęciach zalecamy:
  1. Podczas pracy na laptopie lub desktopie korzystaj z przeglądarek: Google Chrom, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge – najnowsze, stabilne ich wersje.
  2. Jeżeli uczysz się korzystając z urządzeń mobilnych polecamy: Android – Google Chrom, iOS – Safari.
  3. Minimalna prędkość łącza: upload – 3 Mbits/s, download – 3 Mbits/s. W celu sprawdzenia przepustowości połączenia internetowego możesz wykonać test korzystając np. z aplikacji speedtest.net.
  4. Zestaw słuchawkowy / mikrofon czy też kamerkę, podłącz do urządzenia przed połączeniem się z aplikacją BBB lub odśwież przegladarkę.

Zapoznaj się z proponowaną listą szkoleń . Jeżeli poszukujesz innych kursów skontaktuj sie z nami.