Home > Fragmenty szkoleń > Platforma Python Anaconda

Platforma Python Anaconda

python anaconda

Na niektórych naszych szkoleniach spotkasz się z popularną platformą Data Science – Python Anaconda. Czym właściwie jest to środowisko? Jest to dystybucja języka Python i R, dostarcza szereg bardzo przydatnych narzędzi do analizy danych, analityki predykcyjnej, wizualizacji dowolnego zestawu danych – od produkcji po aktywność sejsmiczną. Python Anaconda daje możliwość tworzenia i wdrażania pięknych tablic, wykresów. Pozwala również tworzyć niestandardowe modeli i aplikacje, które wyróżniają się na tle innych. Umożliwia pracę z tysiącami pakietów i bibliotek typu open source.

Mając zamiar instalowania Anacondy, mamy do wyboru jej dwie wersje:

 1. Anaconda Python– zajmuje ok 3GB
 2. Miniconda – zajmuje ok 400MB

Anaconda zawiera już wiele wbudowanych bibliotek, które musielibyśmy samodzielnie doinstalowywać do Pythona. Dystrybucja Anaconda zawiera ponad 250 automatycznie instalowanych pakietów. Ponad 7500 dodatkowych pakietów open-source można zainstalować z PyPI, a także z pakietu conda i menedżera środowiska wirtualnego. Zawiera również GUI (graficzny interfejs użytkownika), Anaconda Navigator, jako graficzną alternatywę dla interfejsu wiersza poleceń. Anaconda Navigator jest częścią dystrybucji Anacondy i umożliwia użytkownikom uruchamianie aplikacji oraz zarządzanie pakietami, środowiskami i kanałami conda bez użycia poleceń wiersza poleceń. Navigator może wyszukiwać pakiety, instalować je w środowisku, uruchamiać pakiety i aktualizować je.

Popularne biblioteki instalowane wraz z Anaconda:

 • NumPy,
 • SciPy,
 • PyQT,
 • Spyder
 • i inne…

Z kolei Miniconda jest okrojona do pakietów, które muszą zostać zainstalowane, kolejne możemy doinstalowywać w razie potrzeby. Jest to mała, bootstrapowa wersja Anacondy, która zawiera tylko conda, Python, pakiety z których korzysta oraz niewielką liczbę innych przydatnych pakietów, w tym pip, zlib i kilka innych.

Instalując Anacondą zainstalujesz również:

 • edytor Jupyter Notebook
 • edytor tekstu Spyder
 • biblioteki Numpy, Pandas, Matplotlib, scikit-learn, SciPy …
 • menadżer pakietów Conda

Listę wszystkich pakietów, które instalujesz łączenie z platformą znajdziesz tutaj.

Wymagania systemowe do przeprowadzenia instalacji dla Anacondy Python znajdziesz na jej oficjalnej stronie: www.anaconda.com a dla wersji Miniconda znajdziesz tutaj.

Zapraszamy na szkolenia z języka Python!!!!

Może Cię również zainteresować: